Hakkımda

Merhaba ben Önder Ergin :

Reiki  eft nlp koçluk ve diger birçok kişisel gelişim aracı hakkında sizi bilgilendirmek ve bu konularla ilgili eğitimlerinizi benden yada kimden almış olursanız olun, bu çalışmalarınızdan goreceginiz faydayı en üst düzeye taşımak ve sizlerle tanışmak niyetiyle oluşturulmuş olan web siteme hoş geldiniz.

Ben Kimim?

Kişisel gelişime 12  yılını vermiş,NLP, Reiki, Yaşam Koçluğu,Kuantum, EFT,  Meditasyon, Yaşam Koçluğu, Feng Shui ve elemental astroloji branşlarında uluslar arası eğitmen olarak faaliyet gösteren ve bu doğrultuda gerek ülkemizde gerekse yurtdışında aktif olarak sayısız eğitim ve sertifikasyon programına katılmış, ülkemizin ilk uzmanlarındanım.

Kişisel Gelişim Yolculuğumda katıldığım bazı eğitim programları

NLP Practitioner ( Nlp Uzmanı) Psikolog Berna Metingü, INLPTA ( International Nlp Trainers Association ) (Uluslararası Nlp Eğitmenleri Federasyonu)
NLP Master Practitioner (İleri Düzey Nlp Uzmanı) Dirk Bancsh , SNLP ( Society of NLP )
NLP Trainer – Debra Wylde & Dr. Wyatt Woodsmall
(International Nlp Trainers Association ) (Uluslararası Nlp Eğitmenleri Federasyonu)

Oto Hipnoz KUHD ( Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneği)
Hypnotherapy (Omni Hypnosis Academy FL,USA)
Advanced Clinical Hypnotheraphy (Omni Hypnosis Academy FL, USA)
Usui Reiki 1-2-3
Kundalini reiki 1-9
Ra Sheeba
Takyon
Imara Reiki
Lightarian Reiki 1-6
Etheral Crystals
Başmelek Terapileri

Feng Shui

Kişisel Gelişim ve koçlukla  ilgili olarak kendinizi geliştirmek veya profesyonel destek almak ya da bu konularla ilgili sorularınız için bana çekinmeden iletişim sayfamızda bulunan bilgiler aracılıgı ile ulaşabilirsiniz.

 

Sizden Gelenler

Degerli Önder hocam hayatımın farkındalıga dogru şu dönüm noktasında sizin gibi degerli,bilgili,tecrübeli bi hocadan yardımlarınızı ve tecrübenizi almak çok güzel. bütün olayları çorap sökügü gibi alışınız bilginizin vermiş oldugu toklugu anlatmak gercekten cok zor. varlıgınızın kıymetini anlatamam iyiki varsınız sizi iyiki tanımısım  evrene ve size sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Esra Ş.

Önder hocayla çalışmaya başladığımda hayatımın en zor zamanıydı ve eğer o bu dönemde hayatımda olmasaydı çok kötü geçirebilirdim.. Reiki ve kişisel gelişimdeki uzmanlığıyla kendimi fark etmemi sağladı ve izlemem gereken yolu bulmamda çok yardımcı oldu. ruhsal açıdan iyi bir noktaya gelmemi sağladı. Bu anlamda güvenip huzurla çalışabilicek, güvende hissedeceğiniz, iyi niyetli ve önceliği yardım etmek olan birini bulmak çok zor o yüzden iyi ki bir şekilde Önder hocayla tanışıp çalışma fırsatım olmuş.. Gizem T.

Sevgili Önder Hocam büyük bir özveriyle ve sabırla hayatıma ışıklı bir yol açtığınız için sonsuz teşekkür ederim:)Siz olmasaydınız karanlıklardan seslenecektim hayata ve kimse duymayacaktı.Hayatımı çiçeklendirdiniz.Reiki ve kullandığınız bütün teknikler bir mucize.Sizi bize Allah gönderdi.İyiki tanıdım sizi:)Benim gibi dibe vurdum diye düşünen arkadaşlar Önder hocaya başvurmadan geçirdiğiniz her saniye kayıptır.Önder hocayla sarılın hayata...:)N.HİLAL

SEVGİLİ ÖNDER BEY HAYATIMIN KÖTÜ BİR DÖNEMİNDE İYİKİ TANIMIŞIM DEDİĞİM NADİR İNSANLARDANSINIZ.SABIRLA BENİM İÇİN YAPTIĞINIZ BÜTÜN ÇALIŞMALAR İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.TAŞ OLSA ÇATLARDI KARŞIMDA.AMA SİZ BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE BİR KARDEŞ GİBİ BÜTÜN SIKINTILARIMA DERMAN OLDUNUZ.HATTA YÜRÜYEMEDİĞİM HALDE SAYENİZDE BASTONSUZ YÜRÜYEBİLDİM.SİZE ÖMÜR BOYU MİNNETTAR KALACAĞIM.HAYAT SİZE EN GÜZEL YÜZÜYLE GÜLSÜN.SONSUZ SEVGİLER...ADVİYE K.

merhabalar,
 
önder beyi yaklaşık 2 senedir tanımaktayım kendisi bu süreç içersin de bilgileriyle bana çok yardımcı
oldu.ve aynı zaman da benim reiki öğretmenimdir.reiki ye dair bir çok bilgiyi  kendisinden öğrendim.hayatım da önder beyin sayesin de pozitif yön de bir çok değişim oldu.Kendime güvenim arttı.işim de terfi ettim.hayata sevgi dolu bakmayı öğrendim.Kendisinin beni insiye etmiş olduğu bolluk ve bereket konusun da ki enerji sistemiyle ve benim için hazırlamış olduğu bolluk ve bereket cd siyle hayatım da ki sevgi bolluğu refah bolluk ve bereket arttı.Özellikle reiki konusun da hiç bir bilgim yokken kendisinin bana vermiş olduğu bilgilerle hayatıma yön verdim reiki yi bana sevdirdi.Dersi sevdiren öğretmendir.Kendisine beni en zor anlarım da yalnız bırakmadığı için büyük bir sabırla beni dinleyip yol gösterdiği için rehberim olduğu için teşekkür ediyorum.İyi ki seni tanımışım iyi ki benim öğretmenimsin.Tertemiz yüreğin her zaman sevgi dolu olsun....sevgiler...

 

Tüm bilgilerini koşulsuzca paylaşan yüreği kocaman Önder Hocam hayata bakış açımı değiştirerek mucizeler yaşamama neden olduğunuz için sonsuz teşekkürler. H. Uçar

 

 

Sizden Reiki 1'i aldıktan sonra inanılmaz mucizeler yaşadım.Ben oraya gelirken reiki nedir? ne yaşayacağımı bilmeden geldim ama yaşadığım mucizeler tüm hayatımı değiştirdi.Çakralarımın açıldığını ve evrenin tüm enerjisini hissetmeye başladım.
Meleklerden ve evrenden çok net mesajlar geldi.Ve reiki 1'i aldım ve ardından o mesajlarla kendimi Melek Koçluğu eğitiminde buldum.Ben böyle birşey düşünmüyordum o mesajlarla kendimi orada buldum.
Şu an Reiki 2'yi almak için müthiş bir istek ve heyecanım var: çünkü Reiki 2'yi aldıktan sonra çok daha büyük mucizelerin beni beklediğini kuvvetli bir şekilde hissediyorum.
Size sonsuz teşekkür ediyorum o müthiş enerjinizle beni Allah'ın ve evrenin güzelliklerine açtığınız için.
Çok kutsal bir iş yapıyorsunuz.Tekrar tekrar teşekkürler. H.Bulut

 

33 YAŞINDAYIM SON 2 YILDA ÇOK SIKINTILI DÖNEMLER GEÇİRDİM.48 KİLO HAYAT DOLU OLAN BEN, 2 YILDA 85 KİLOYA ÇIKTIM VE HAYATA KÜSMÜŞTÜM. ARTIK HİÇBİRŞEY İYİ GİTMİYOR VE GİTMESİ İÇİN DE İNANCIMI TAMAMEN KAYBETMİŞTİM. EVLİYİM VE 8 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR.KÖTÜ GEÇEN 2 YILLIK SÜRE İÇERİSİNDE EVİMDE NE EŞİMLE NE DE ÇOCUĞUMLA HİÇ İLGİLENEMEDİM.ÇOK CİDDİ MADDİ SIKINTILAR YAŞADIM.EKMEK ALMAK İÇİN BİLE ÇOĞU GÜN PARA BULAMADIM.VE GEÇTİĞİMİZ NİSAN AYINDA SUBNİMİNAL CDLER VE ÖNDER HOCAMLA TANIŞTIM.ŞUAN İÇİMDEKİ HEYECANIM DUYGULARIM O KADAR FARKLI O KADAR MÜTHİŞ BİR ENERJİM VARKİ BUNLARIN HEPSİ 3 AY DİNLEDİĞİM CDLER SAYESİNDE OLDU.ŞUAN 75 KİLOYA DÜŞTÜM 3 AY İÇERİSİNDE HEMDE.HAYATA İNANILMAZ POZİTİF BAKIYORUM.OĞLUM VE EŞİMLE ÇOK MUTLUYUZ.SAÇLARIMA HERGÜN FÖN ÇEKTİRİP ÇOK ŞIK GİYİNMEK İSTİYORUM VE ARTIK YAPIYORUM.MADDİ KONULARDA İNANILMAZ BİR PARA AKIŞIM VAR ÇOK ŞÜKÜR.İŞİMDE HER GEÇEN GÜN İLERLİYORUM VE İNSANLAR İLE İLETİŞİMİM ÇOK DÜZELDİ.GERÇEKTEN MÜKEMMEL HERŞEY.BUNLARIN HEPSİNİ ÖNCELİKLE ÖNDER HOCAMA DAHA SONRA BENİM İÇİN HAZIRLADIĞI CD LERE BORÇLUYUM.HOCAM ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.SİZE NASIL TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR.BU YAZILARIMIN DOĞRULUĞUNDAN ŞÜPHE EDENLER BENİ ARAYABİLİRLER.NEYSE DAHA FAZLA OLUMSUZ YAZILAR YAZMAK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ ÇOK SAYGI DUYDUĞUM ÖNDER HOCAMIN BANA ÖĞRETTİĞİ EN ÖNEMLİ ŞEY”OLUMSUZ KONUŞMAMAK”

ŞİMDİ BEN HEP ŞUNU DİYORUM “HERŞEY HARİKA GİDİYOR ÇOK ŞÜKÜR”.OLUMSUZLUK YOK OLUMSUZLUK VARSA, İÇİNDE ALMAM GEREKEN DERSLER VAR:)

Sevgilerimle,

Derya

 

 

Yaklaşık iki aydır Önder Bey’in benim için hazırladığı cdyi dinliyorum. Kendisiyle çoksevdiğim bir büyüğüm sayesinde tanıştım. Bana genel olarak özdeğer ve bolluk bereketkonularında kişiye özel bir subliminal cd hazırladı. Dinledikçe daha sakin dingin birhale geldim. Paraya, kendime olaylara bakış açımda değişimler başladı. Paranın bir enerjitürü olduğunu hayatımızı güzelleştirmek için var olduğunu içsel olarak idrak eder oldum.Özgüvenim de güzel ve olumlu değişimler seziyorum bu aralar. Eskiden tanımadığımkalabalık ortamlardan kaçarken artık katılmayı bu tip ortamlarda söz almayı sever oldum.Maddi gelirimi artırabileceğim fırsatları daha rahat fark eder oldum. Hırsla adete savaşırgibi değil de eğlenerek öğrenerek bir şeyler yapmaya başladım. Sanırım bu kendime olangüvenimin artmasıyla alakalı. Hayatınızda değişim istiyorsanız yada şuan yaşadığınızhayattan memnun değilseniz her şeyin içten başladığını anlayıp “iç”inizde değişiklik yapmakistiyorsanız; Önder Bey’le çalışma zamanınız gelmiş demektir. Kendisine çok teşekkürediyorum.

İ.D./ Üniv Öğrencisi (ODTÜ)

 

 

Değerli  Hocam

 Kelimelerin yetersiz olduğu anlar  sana nasıl teşekkür etsem dediğim  anlarda  oluyor  sadece bir teşekkür o kadar az ki senin için….

 İlk karşılaşmamızdan andan itibaren bizlere gösterdiğin koşulsuz sevgin  karşılıksız  öğretilerin sabrın iyi niyetin engin bilgin ile bize  kattıkların yerinde saymayan yenilenen geliştiren tavrın ve diğerleri…

 Hayat seninle daha da güzel iyi ki benim hocamsın ve iyi ki varsın….

 Pelin

 

 

Sevgili Önder Bey;

 

Daha önceleri de kişisel gelişim ile ilgili cd ler  dinlemiştim fakat dinlediğim cd lerde bir türlü istediğim sonucu alamıyordum. Sadece kısa süren bir rahatlama oluyor  yada  tam tersine üzerimde ters etkiler yaşıyordum. Fakat bu işin profosyenel bir şekilde ele alınmasının önemini anlayarak internetten yaptığım araştırmalar sırasında şans eseri olarak sizinle tanıştım.

 konuyu size detaylı  olarak anlattığımda  bana herşeyin başı ve anahtarı olan kendini sevmek  cd sini tavsiye ettiniz,şuan cd ye başlayalı 3 ay oldu ve hayatımın farklı alanlarında kendimi sevmeme yol açan çok güzel açılımlar yaşamaya başladım.ayrıca artık kendi ışığımın farkındayım ve be benim için gerçekten çok önemliyimiş.buradan size ve emeklerinize çok teşekkür ediyorum. olumlamalarını önermiştiniz bana dinlemeye tavsiye ettiğiniz cd,yi dinlemeye başladım şuan 3 ayı geçti ve bende kendimi tanımama ve sevmeme yol açan ve farklı alanlarda açılımlar yaşamaya başladım en azından kendi ışığımın farkında olmam benim için önemli unsurlardan bir tanesi buradan size ve emeklerinize çok teşekkürlerimi iletmek isterim

 

Sevgiyle

 Fatma 

 

 

Önder Bey’le yaklaşık 5 aydır tanışıyoruz. Kendisiyle kişisel gelişim amaçlı ve sorun çözme odaklı çalışmalar yapmanın yanı sıra kendisinin özel olarak hazırladığı subliminal cdleri dinliyorum. Birazdan anlatacaklarım kulağa fazlasıyla övüyormuşum gibi gelebilir ancak Önder Bey’le yapacağınız her çalışmadan büyük bir başarı elde edeceğinize eminim. Ben şimdi sorunlarımı kendi başıma büyük bir rahatlıkla çözüyorum. Ruh halimi dengede tutmayı öğrendim. Kargaşadan ve iç sıkıntısından uzakta, özgüvenle dolu bir şekilde büyük bir huzur ve güven içinde yaşıyorum.

Bunlar hayatta ulaşılması zor olan “idealler” olarak görünebilir ama Önder Bey, yaşamda mutluluğu yakalamanın yolunu sorununuz her ne olursa olsun gerçek anlamda gösteriyor ve size bu yolda refakat ediyor. Yaptığı işin profesyonelliği bir yana, Önder Bey’in gerçek bir dost olduğunu, sorunlarınızı büyük bir sabırla dinleyip, köklü ve kalıcı çözümler üretmek adına içtenlikle ve samimiyetle büyük bir çaba gösterdiğini belirtmek istiyorum. Söylediklerimden fazlasıyla anlaşılacağı gibi kendisiyle tanışmış olmaktan çok mutluyum. Kendisiyle çalışmak hayatımda yaptığım en iyi ve yararlı şeylerden biriydi. Tekrar teşekkür ederim, Önder Bey. J

 

S.B. Üniv. Öğrencisi / ODTÜ

 

Saygın NLP’ye öğrenci koçluğu için başladığımda biraz kafam karışmıştı. Daha doğrusu başlarda  fazla adapte olamadım. Daha çok günlük hayatımı planlama, vakti verimli geçirme veya verimli ders çalışabilme gibi özellikler kazanacağımı düşünüyordum. Ama hızlı okumayla başladığımız için biraz hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. Bir ara buraya niye geldiğimi bile anlayamamıştım. Hatta bırakmayı bile düşündüğüm oldu…

Ama hızlı okumayla beraber hayatım değişmeye başladı, hem de hiç olmadığı kadar. Hızlı okumada büyük bir ilerleme kaydetmemde bana yardımcı olan Cem Hoca’nın üzerimde çok emeği var… Hızlı okumayı başarabildiğimi hissettiğim vakit, kendime güvenim oldukça arttı.  İşte o zaman anlamaya başlamıştım buraya neden geldiğimi…

O sıralarda da Önder Hoca’yla çalışmaya başlamıştık. Herkes gibi ben de hayatımda birçok olumsuzlukla karşılaşıyordum. Bu olumsuzluklar hayatımın her günü vardı zaten, fakat Önder Hoca’yla çalışmaya başladığımızdan itibaren bunlar birer sıkıntı olmaktan çıkıp, tecrübelere dönüştüler. Artık her şeyi birbirimizle paylaşmaya ve sıkıntıları çözmeye başlamıştık. Orada bana öğretilenleri uyguladıkça hayatımda değişiklikler gözlemlemeye başladım, bu da özgüvenimin yerine gelmesinde büyük rol oynadı.

SBS denen sınava hazırlanmam için birkaç ay kala çalışmaları hızlandırma kararı aldığımızda artık Önder Hoca’ya çok güveniyordum, onunda bana benim ona güvendiğim kadar güvendiğine eminim. Çalışmalar iyi gittikçe bırakmamakla ne kadar iyi bir seçim yaptığımı anlamış oldum.

Çok başarılı bir sınavdan sonra, gerçekten büyük yararı olduğunu düşündüğüm hızlı okumada bana yardımcı olan Cem Hoca’ma ve sınavda yapabileceğim şeyleri ikiye katlamakla beraber, bütün sorunlarımın çözümünde bana yardımcı olan Önder Hoca’ma çok teşekkür ederim. SBS sonucunda İzmir Atatürk Anadolu Lisesini kazandım.

İyiki varsınız,

Sevgiler,

Oğuzhan

 

 

 

Sayin Hocam,

Yaptiginiz is itibariyla tesekkürlerin en güzelini hakediyorsunuz!

Birkac ay önce internetten bir konu arastirmasi yaparken karsima;bir telkin sitesi cikti.Siteyi inceleyince yasadigim soku uzun süre atlatamadim.Bende olmasini istedigim hersey,bu sitede mevcuttu.Bu olaganüstü bir mucizeydi.Cünkü bugüne kadar birebir verilen kurslar disinda bu telkinler hakkinda tek bir kelime duymamistim.Sanki dualarim gercek olmustu.Demek ki bize verilen nimetler yaratilisimizla sinirli degildi.Ömrün sonuna kadar mükemmel olabilme yolunda sinirsiz imkanlar da sunulmustu.Sahip oldugum nimetler sükre degerdi ama ben kendime ve insanliga yararli olabilmek icin mükemmellik konusunda biraz daha destege ihtiyac duyuyordum.Almanya"da yasadigim icin bu destegi buralarda bulmak imkansizdi benim icin.

Hele sizin gibi isini para karsiliginda yapmaktan cok insanliga hizmet anlayisiyla yapan birini bulmak daha da zordu.

Karsima cikan o ilk site ile baglantiya gectim.Daha ilk adimimda hayal kirikligina ugradim.Reklamlarina bakarak onlara güvenmistim.Ama yaptiklari is ile verdikleri reklam birbirine tutmuyordu.Bana güven vermediler.Tamam,telkin konusunda verdikleri bilgiler dogru olabilir,ama bu is sadece ticaret amacli yapilacak bir is degil.Yazili adresleri bile mevcut degil.verdikleri sadece cep telonu numarasi.Ben arastirmalarima devam ettim,bir kac kurulusla daha baglanti kurdum,telefon görüsmelerinde bile bu isi para karsiliginda yapan insanlar olduklarini belli ettiler.Bu is ticaretten cok öncelikle sicak diyaloglarla yapilacak insancil  yardim boyutunda olmali.

Tamam,herkes yaptigi isin karsiligini maddi olarak almali ama,böyle konular öncelikle "insanliga hizmet ruhu"ile yapilirsa faydali olur.Yoksa böyle insanlarin telkinleri de ancak yüzeysel fayda saglar bence.

Bu hayal kirikligi ile son bir tur atarken  Önder Beyin sitesini gördüm.Karsi taraftan kayit bilgisi istemeden,öncelikle merkezlerinin adresi,kuruluslari hakkindaki bilgiler ve telefon numaralari dahil tüm bilgilerini acikca sunmus olmalari bana cok baska güven verdi.Hemen aradim.Karsima bir satici degil tam bir "Yasam Kocu" cikti.Ben Önder Hocama ünvanina layik bir insan oldugu icin insanlik adina sonsuz tesekkürlerimi tekrar sunuyorum.

Yaptigi is ticaret olsaydi istedigim her konuda telkin yapip bana hemen  satar,parasini alir ve isini bitirirdi.Oysa Önder Bey,konular üzerinde uzun irdelemerden sonra "kisisel Gelisim ve Egitim" de  bana yararli olabilecek öncelikli konulari tespit etti ve bu konuda telkin hazirladi.Karsilikli güven ve diyalog sonucunda yapilan bu calisma daha ilk gün etkisini gösterdi.Bu inanilmazdi benim icin.Hep baskalarinin mutlulugu ile ilgilenen,kendine bos veren biriydim,altindan kalkamayacagim bir is dahi olsa insanlari kirmamak adina asla hayir diyemezdim.Su icmeyi asla sevmezdim bu yüzden metabolizmam yavas isliyordu ve hep kilo problemlerim vardi.Derin nefes almayi bir türlü ögrenememistim,bu da metabolizmaya ve hafizaya zararli bir sey.Telkinleri dinlemeye basladiktan 3-4 saat gibi kisa bir süre icinde önceden olsa hayir diyemeyecegim bir durum karsisinda "üzgünüm yapamayacagim"dedim,ama sonra bunu nasil yapabildigime kendim bile sastim.Bugün nefesimi karin boslugundan derin derin aldigimi,sabahtan öglen sonuna kadar 1,5 litre su ictigimi farkettim.

Daha yolun basinda bu kadar yol katediliyorsa sonuclar Allahin izni ve yardimi ile inanilmaz olacak insallah.

Önder Beyden rica ediyorum,bu yazi yayinlansin ve benim durumumda olup da yardim arayan insanlar bu yaziyi okusunlar.Inaniyorum bircok insan ilk basta benim yasadigim olumsuzluklar gibi durumlarla karsilasiyorlardir.

Insanin gelecegini ilgilendiren telkinlerle kisilik gelistirme veya sorunlardan kurtulma gibi meseleler uzman kisilerin yapacagi islerdir.Yoksa para karsiligi sitelerde satilan her telkin geri dönülmez  bozukluklara neden olabilir.Insan karekteri amatörlerce oynanabilecek ucuz bir olgu degildir.

Sayet bu yazim sitede yayinlanirsa  telkinleri dinlemem sonucunda olumlu veya olumsuz her gelismeyi diger insanlarla paylasmayi isterim.

Sevgilerimle,

Aynur