EFT Duygusal Özgürleşme Teknikleri

EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri)
Duygusal yeme bozuklukları
Bağımlılıklardan kurtulma
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite...
Aşırı korkular (topluluk önünde konuşma
Kedi-köpek gibi hayvanlar, yükseklik korkusu
Açık alan kapalı alan korkusu
Uçak performans sınav vs) takıntılı davranışlar
Ağrılar (migren baş boyun bel romatizma ağrıları gibi)
Ciddi kronik hastalıklar (kanser aids multiple sclerosis fibromiyalji vs)
Stres ve kaygı temelli sorunlar (depresyon panik atak sarsıcı deneyim sonrası stres bozukluğu gibi) sporda satışta ve her alanda performans geliştirme öz imaj sorunları (özgüven eksikliği kendini açıkça ifade edememe kendini olduğu gibi kabul edemeyip suçlama yargılama kendini sabote etme) sayılabilir.
1. Duygusal özgürlük yöntemleri kolay öğrenilir. 2 saatlik bir çalışma ile kısaltılmış yöntemi öğrenmiş 1-2 basit sorununuza uygulamış faydasını görmüş hale gelirsiniz. 6 saatlik 1. Düzey eğitim ile Temel Yöntemi her yönü ile öğrenmiş kendi hayatınızda rahatlıkla uygulayabilir hale gelirsiniz.
2. Duygusal Özgürlük yöntemlerini günlük hayatta uygulamak kolaydır. Her gün karşınıza çıkan irili ufaklı sorunlar için sabah kalkınca yemek aralarında tuvalete gidince trafikte önemli toplantı ya da görüşmelerden önce gece yatmadan önce birkaç dakika DÖY uygulamak stres korku kaygı gibi negatif duygularınızdan arınmanızda ve her alanda başarı düzeyinizin artmasında etkili olur.
3. Duygusal Özgürlük Yöntemleri hem zaman hem para olarak düşük maliyet ile yüksek etkinlik gösterir. Diğer pek çok yönteme göre çok daha hızlı sonuç alınır. Örneğin yıllardır tedaviye cevap vermeyen Vietnam Gazi'leri 2 saatlik bir uygulama sonunda sorunlarından kalıcı olarak kurtulmuştur. Çok ciddi yıllardır geçmeyen depresyon veya bağımlılık veya kronik sağlık sorunlarında (kanser aids multiple sclerosis gibi) 3-6 ay içerisinde belirgin iyileşme görülmüştür. Aynı zamanda Duygusal Özgürlük Yöntemleri grup halinde uygulamaya telefon veya internet üzerinden sesli/görüntülü iletişimle uygun olduğu öğrenmesi ve uygulaması diğer pek çok yönteme göre çok kolay olduğu için maddi olarak da daha düşük maliyetle sorunların çözülmesini sağlamaktadır.
4. Duygusal Özgürlük Yöntemleri sizi güçlendirir. Diğer pek çok yöntem sizi dışarıdaki bir uzmana veya ilaca ameliyata veya bir uzmanın uyguladığı bir işleme bağımlı kılar. Bu tür yöntemler sizi zayıflatırken başkalarını güçlendirir. Duygusal Özgürlükte ise danışmanın rolü danışanın kendi içindeki sorunları çözme yeteneğini ortaya çıkarmasının önündeki engelleri ortadan kaldırmasına yardımcı olmak ve en kısa sürede kendine yeterli hale getirmektir. Duygusal Özgürlük Yöntemlerini öğrenip uyguladıkça kendi içinizdeki sınırsız potansiyeli açığa çıkarmanız kolaylaşır.
Uygulama Önerisi:
- Duygusal Özgürlük Yöntemlerini öğrenmek için sizin nedenleriniz neler? Günlüğünüze yazın.
- Her şeyde olduğu gibi bu faaliyete başlarken de amaçlarınızı belirlemeniz önemlidir.
- Bu faaliyetten ne bekliyorsunuz?
- Çözmek istediğiniz bir sorun mu var?
- Ulaşmakta zorlandığınız bir hedefiniz mi var?
- Bugünden itibaren önümüzdeki günlerde bu faaliyet sayesinde hayatınızda ne gibi somut değişiklikler görmek istersiniz?
- Eskiden yapamadığınız neleri yapabilmek istersiniz?
- Bunları kısaca yazmanızda büyük fayda var.
Duygusal Özgürlük Yöntemleri (ing: Emotional Freedom Techniques-EFT) vücudun enerji sistemleri ile ilgili çarpıcı keşiflerden sonra son 15 yılda geliştirilmiş çok farklı alanlara uygulanabilen doğal kolay olumsuz yan etkisi olmayan öğrenildikten sonra kendi kendine uygulanabilen pratik bir yöntemdir.
Temelde iki varsayıma dayanır:
Bütün olumsuz duyguların kökeni vücudumuzdaki enerji akış sistemindeki bozukluklardan kaynaklanır.
Ve olumsuz duygular vücudumuzdaki pek çok hastalığın ve ağrının temel nedenleri arasındadır.
Duygusal Özgürlük Yöntemleri zihnen belirli bir soruna veya negatif duyguya odaklanırken vücuttaki belirli noktalara parmak ucuyla hafifçe vurulması (tıklamak) ile enerji akışını düzeltir ve böylece negatif duyguları kısa sürede kalıcı olarak ortadan kaldırır.
Uygulama alanları çok geniştir. Ağrı-sızıları azaltmaktan bağımlılıklardan kurtulmaya kilo vermeye allerjilere ve astıma depresyon panik ve endişeye travma (sarsıcı olay) ve travma sonrası stres bozukluğuna yeme bozukluklarına (anoraxia-yiyememe bulumia-yedikten sonra çıkarma vs.) her çeşit fobiye (kedi-köpek uçma açık alan kapalı alan yükseklik topluluk önünde konuşma vs) spor iş satış performansına tansiyon şeker kalp hastalıkları kanser aids gibi kronik hastalıklara kadar her alanda uygulanabildiğini ve olumlu sonuçlar alınmıştır.
Etkinlik düzeyine bir örnek vermek gerekirse ustalıkla uygulandığında kedi-köpek korkusu gibi bir sorun genellikle 5-15 dk içerisinde Vietnam gazileri arasındaki travma sonrası stres bozukluğu (kabuslar balon patlasa televizyondan silah sesi gelse kendini yere atmalar vs) 1.5-2 saatte giderilebilmekte. Kronik sorunlar için ise (depresyon bağımlılık aids kanser gibi ciddi kronik hastalıklar) 3-6 ay içerisinde belirgin gelişme kaydedilmekte.
Kolay öğrenilen ve herkesin kendi kendine uygulayabileceği Duygusal Özgürlük Yöntemleri acemice uygulamada %50-75 ustalıkla uygulandığında %75-95 gibi yüksek bir başarı oranına sahip.
Eğer akupunkutur chi-kung shiatsu reiki gibi doğu kökenli enerji tıbbı yöntemlerine aşina iseniz bu yöntemi oldukça pratik bulacaksınız. Eğer bu tür şeyler size uzaksa vücudun içinde bir televizyonda olduğu gibi bir enerji akış sistemi olduğunu düşünün. Ve nasıl bazen televizyon çalışmayınca orasına burasına hafifçe vururuz çalışır onun gibi düşünün.
Gerçek şu ki Duygusal Özgürlük Yöntemlerinin tam çalışma mekanizması bilinmiyor. Bilinen tek şey işe yaradığı.
Yöntemi uygulamak için inanmanız da gerekmiyor. Sadece deneyecek kadar açık fikirli olmanız yeterli.
Kısacası öğrenin uygulayın sonuçlarını görün sonra isterseniz nasıl işe yaradığına kendiniz karar verin.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : EFT İzmir - EFT Karşıyaka - Duygusal Özgürleşme Teknikleri - Emotional Freedom Technics - EFT Karşıyaka - EFT İzmir -

Yorumlar